Telefon: 781 423 505, 607 373 127     E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytanie książek po angielsku w celu nauki języka

Jeśli zależy Ci na dobrej znajomości angielskiego, to samo uczestnictwo w zajęciach nie wystarczy. Musisz włożyć w naukę bardzo dużo zaangażowania i pracy. Bardzo ważne jest także codzienne kilkuminutowe ćwiczenie angielskiego. Jednak jak to robić żeby było skuteczne i ciekawe?

Istnieje jeden bardzo prosty sposób, a mianowicie – czytanie książek po angielsku! To doskonały sposób na poznanie nowych słów oraz konstrukcji zdań.

Jak zacząć?

Przede wszystkim jeśli Twoja znajomość języka angielskiego jest na poziomie podstawowym powinieneś zacząć od lekkiej literatury. Najlepiej wybrać coś prostego, łatwego i przyjemnego, np. Harryego Pottera lub jakąś inną książkę dla młodzieży, ponieważ język którym zostały one napisane jest prosty i łatwy w odbiorze.

Zabierając się za książkę w obcym języku musisz robić to regularnie, wystarczy, że poświęcisz na to kilka minut dziennie, czytając około 2-3 stron. Z czasem zobaczysz, że idzie Ci coraz szybciej i sprawniej, poznasz również dużo nowych słów. Dlatego podczas czytania warto mieć przy sobie słownik, w takim przypadku doskonale sprawdzą się też e-booki, na których automatycznie sprawdzisz znaczenie danego słowa.

Czytając książki po angielsku powinieneś również pamiętać, aby nie przerywać go za każdym razem, gdy nie znasz jakiegoś wyrazu. Na początku może to być bardzo trudne, ale warto przekonać się do przeczytania danego fragmentu i spróbować zrozumieć jego znaczenie tylko z kontekstu. W ten sposób będziesz bardziej skupiony i zaczniesz zwracać uwagę nie tylko na pojedyncze słowa, ale także na całe konstrukcje zdań.

Efekty

Jeśli chcesz ćwiczyć swój język przez czytanie musisz robić to regularnie, dopiero wtedy zobaczysz efekty. Ponadto warto zacząć robić to od razu, nawet jeśli Twoja przygoda z tym językiem trwa od niedawna, nie odkładaj książek na później.

Dzięki literaturze poznasz słowa, które najczęściej nie występują w podręcznikach, a przy okazji zaczniesz przywiązywać większą wagę do konstrukcji zdań i nauczysz się je stosować w odpowiednim kontekście.

Zostaw swój adres email aby być w stałym w kontakcie z nami