Telefon: 781 423 505, 607 373 127     E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ćwiczenie języka angielskiego dzięki oglądaniu filmów i seriali bez napisów

Nauka poprzez telewizję

Nauka języka nie musi być nudna, doskonałym pomysłem jest ćwiczenie języka angielskiego poprzez oglądanie filmów i seriali bez napisów. To narzędzie jest szczególnie dobre dla dzieci i młodzieży, które często nudzą tradycyjne metody nauki, ale również dla dorosłych, ponieważ zwroty używane w filmach są dużo bardziej naturalne niż przykłady umieszczone w podręcznikach. Podobnie jak przedstawione w nich sytuacje, dotyczące załatwiania codziennych spraw i rozwiązywania problemów, z którymi zmaga się wielu z nas.

Jak wygląda taka nauka?

Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie ciekawych i zabawnych fragmentów z ulubionych filmów, bajek lub seriali i oglądanie ich w wersji oryginalne bez napisów. Możemy wydrukować również skrypt z danej sceny i wypełnić go pustymi miejscami do ćwiczeń.

Następnie wystarczy już tylko włączyć wybrany materiał i próbować uzupełnić dialogi bohaterów. Taki sposób pozwala nam połączyć przyjemne z pożytecznym, co więcej nasz mózg wolniej się męczy, bo myśli, że to co robimy jest zabawą, a nie nauką.

Jakie treści wybrać?

Należy jednak pamiętać, że bardzo ważne jest wybranie takich treści, które lubimy oglądać, ponieważ jeśli zdecydujemy się na jakiś film lub serial, który nas nudzi, nauka nie będzie tak efektowna, a nasz mózg szybko się przy tym zmęczy. Zupełnie inaczej będzie w przypadku oglądania ulubionego filmu bez napisów, dialogi z niego zapamiętamy szybciej i chętniej, co więcej później możemy cytować je znajomym, którzy też są jego fanami.

Korzyści

Korzystanie z materiałów telewizyjnych pozwala nam również na naukę mowy potocznej, skrótów, przysłów i zwrotów charakterystycznych dla danego kraju. Tego typu wyrażenia mogą okazać się bardzo przydatne szczególnie w luźnej konwersacji, ponieważ wtedy najczęściej używamy skrótów i mowy potocznej, których nie znajdziemy w podręcznikach.

Takie ćwiczenia sprawdzą się w przypadku osób, które chociaż trochę znają już język angielski. Należy również zaznaczyć, że ta metoda nie sprawdzi się jeśli w ogóle nie znamy języka, ponieważ nie uda nam się niczego zrozumieć. Jednak to wszystko zależy od naszego zaangażowania i regularnych ćwiczeń, które pomogą nam opanować język angielski.

Zostaw swój adres email aby być w stałym w kontakcie z nami